3D / 4D ultrazvuk

3D ultrazvuk umožňuje plastické zobrazenie plodu počas vývoja v brušku,
najmodernejšia technológia 4D pridáva k trojrozmernému obrazu ešte ďalšiu dimenziu- ktorou je čas. Umožňuje detailne študovať pohyby končatín, mimiku tváre... . Je nevyhnutné zdôrazniť, že 3D technológia nenahrádza klasické 2D zobrazenie, iba ho rozširuje a dopĺňa. Kvalita výsledku je závislá od akustických podmienok, množstva plodovej vody a najmä od polohy plodu.
V našej ambulancii ponúkame možnosť záznamu 2D a 3D/4D ultrazvukového vyšetrenia plodu vytvoreného na špičkovom diagnostickom ultrazvukovom prístroji GE Voluson 730 Expert / jeden z najkvalitnejších UZV prístrojov na Slovenskom trhu/ na DVD alebo CD médium.

2D ultrazvukové vyšetrenie - poskytuje dvojrozmerné zobrazenie plodu. 3D ultrazvukové vyšetrenie - výsledkom je statický trojdimenzionálny, priestorový obraz plodu - trojrozmerná fotografia. 4D ultrazvukové vyšetrenie - štvrtým rozmerom je čas, vzniká trojrozmerné, priestorové video - možnosť záznamu pohybov plodu v reálnom čase. Záznam na DVD-R médiu vo vysokom rozlíšení je možné prehrávať na PC alebo na TV pomocou DVD prehrávača. Záznam obsahuje celý priebeh 2D vyšetrenia, tabuľku s biometriou plodu, termínom pôrodu, 3D zobrazenie plodu a 4D sekvencie. Najvhodnejšie obdobie je medzi 22. - 28. týždňom tehotenstva, ale vyšetrenie sa môže realizovať prakticky kedykoľvek počas gravidity.V niektorých prípadoch - pre nepriaznivú poloha plodu, menšie množstvo plodovej vody, nevhodné akustické podmienky, nie je možné ani touto špičkovou technológiou získať kvalitné zobrazenie plodu.

  • Optimálne obdobie na realizovanie záznamu je 22-28 týž. Tehotenstva
  • 3D/4D vyšetrenie realizujeme denne okrem stredy / vid ordinačné hodiny/
  • vyšetrenie realizujeme na základe tel. dohovoreného termínu u registrovaných aj neregistrovaných pacientiek/ tel. 0911 242 160 ,O9O5 604 751 /
  • nie je nutné doporučenie Vášho lekára
  • vyšetrenie nie je hradené zdravotnými poisťovňami, realizujeme ho na priamu platbu 
  • DVD,CD nosiče nie je potrebné priniesť- sú v cene vyšetrenia 
  • dĺžka vyšetrenia je cca 60 min
  • Domov si odnášate záznam v dĺžke cca 30 minút a 4 fotografie na termopapieri
  • Možnosť dokúpenia farebného obrázka rozmeru A4 na fotopapieri